Złącza przegubowe

Złącza przegubowe do dysz umożliwiają precyzyjne ustawienie kąta natrysku. Zwłaszcza na liniach, gdzie wytwarzane są różne elementy i zachodzi konieczność częstego korygowania natrysku. Umożliwiają one montaż wielu rodzajów dysz. Są proste w budowie i obsłudze. Czynności serwisowe, jak i korekta kąta strumienia natrysku zajmują niewiele czasu. Wymagają przy tym podstawowych narzędzi. W ofercie Spraylabee znajdują się różne typy przegubów kulowych do dysz. Wśród nich warto wyróżnić:

  • standardowe złącza przegubowe;
  • kołnierzowe, trójkątne przeguby obrotowe;
  • przeguby obrotowe do dysz dla wysokich przepływów.

Standardowe złącza przegubowe do dysz

Standardowe złącza przegubowe umożliwiają mocowanie różnego rodzaju dysz. Doskonale nadają się na liniach do produkcji zmieniającego się asortymentu. Mają niewielkie wymiary i są łatwe w obsłudze i serwisie. Gwarantują dużą wytrzymałość i trwałość. Wynika to z zastosowanych do ich produkcji surowców. Standardowe złącza przegubowe wytwarza się ze stali nierdzewnej i mosiądzu. Zaletą jest także rozmiar gwintu na ich wlocie i wylocie. Wynosi on od 1/8 do 3/4 cala.

Trójkątne, kołnierzowe przeguby obrotowe

Kołnierzowe, trójkątne przeguby obrotowe charakteryzują się wytrzymałością. Mają solidną konstrukcję. Łatwo je zamontować. Nie sprawiają problemów przy zmianie ustawień. Doskonale nadają się do linii produkcyjnych z różnym asortymentem. Wykonane ze stali nierdzewnej kołnierzowe przeguby obrotowe są odporne na korozję. Maksymalne ciśnienie ich pracy to 15 bar.

Przeguby obrotowe dla wysokich przepływów

Przeguby obrotowe dla wysokich przepływów mają znacznie większą wydajność. Idealnie nadają się do instalacji wymagających większego przepływu cieczy. Są niezwykle łatwe w ustawieniu i serwisie. Świetnie sprawdzają się na liniach wymagających częstych korekt kąta natrysku. Wytrzymałość gwarantuje mosiądz i stal nierdzewna, z których wykonano przeguby obrotowe dla wysokich przepływów. Ten rodzaj złącza posiada większą średnicę gwintów — od 1 do 2,5 cala.