Głowice myjące

Głowice myjące – informacje

Głowice myjące umożliwiają rozprowadzanie strumienia wody w celu usunięcia zabrudzeń z wybranej powierzchni. Stosuje się je przeważnie do mycia wnętrza zbiorników otwartych lub zamkniętych.

Czym jest i jak działa głowica myjąca?

Głowica myjąca to element armatury przemysłowej stanowiący wyposażenie urządzeń do mycia zbiorników. Wypuszczana z nich pod ciśnieniem woda pozwala usunąć zanieczyszczenia.

Głowice pozostają w stałym kontakcie z cieczą, dlatego do ich produkcji stosuje się materiały odporne na korozję. Gwarantuje to trwałość i długą żywotność elementów, a szczelne połączenie zapewnia wysoką wydajność instalacji.

Głowice myjące różnią się między sobą rodzajami gwintów oraz specyfiką układu natryskowego. Ze względu na możliwość ruchu dzielimy je na:

Głowice stałe sprawdzają się do szybkiego mycia wnętrz mniejszych zbiorników o niewielkim stopniu zanieczyszczenia. Dysze obrotowe służą do intensywnego mycia ze strumieniem wachlarzowym gwarantującym równomierne rozłożenie wody. W najtrudniejszych przypadkach stosuje się głowice myjące wolnoobrotowe rozprowadzające silny strumień wody uderzający w ściany z dużą siłą. Mała prędkość obrotowa sprawia, że strumienie pracują z maksymalną wydajnością.

Głowice myjące – zastosowanie

Głowice myjące znajdują zastosowanie w procesach mycia różnego rodzaju zbiorników przemysłowych. Niektóre modele pozwalają uzyskać strumień wody o zasięgu 360° – sprawdza się on podczas czyszczenia trudnych obszarów wymagających dokładnego mycia.

Czyszczenie zbiorników, w których ze względu na rozmiar otworu nie można zastosować głowic o standardowych wymiarach, jest natomiast możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych modeli o niewielkich gabarytach. W naszej ofercie są też dostępne głowice wykonane z materiału PTFE akceptowanego przez FDA jako surowiec przeznaczony do kontaktu z artykułami spożywczymi. Mogą być one stosowane do mycia zbiorników wykorzystywanych do procesów technologicznych podczas produkcji żywności.

Oferta głowic myjących od sprawdzonego producenta

Oferujemy wysokiej klasy głowice myjące wykonane z wytrzymałych materiałów odpornych na korozję. Nasze produkty mogą być stosowane w licznych gałęziach branży przemysłowej. Modele głowic są dostępne w wielu wariantach, rozmiarach oraz średnicach. Występują także w różnych rodzajach i rozmiarach przyłącza. Wszystkie produkty zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami.

Szukasz trwałych głowic myjących? Zależy Ci na jakości i wydajności? Już teraz sprawdź produkty dostępne w naszej ofercie!