Głowice myjące obrotowe

Głowice myjące obrotowe to elementy armatury przemysłowej przeznaczone do rozprowadzania strumienia wody w celu usunięcia zabrudzeń ze ścian otwartych lub zamkniętych zbiorników przemysłowych. Obracające się głowice pozwalają wielokrotnie uderzać silnym strumieniem o powierzchnię, dokładnie je w ten sposób oczyszczając. Sprawdź myjące głowice obrotowe dostępne w naszej ofercie!

Czym są głowice myjące obrotowe?

Myjąca głowica obrotowa służy do intensywnego mycia strumieniem wachlarzowym lub punktowym gwarantującym równomierne rozłożenie wody. Silny strumień cieczy wielokrotnie uderzający w powierzchnię pod dużym ciśnieniem pozwala pozbyć się trudnych zanieczyszczeń. W przypadku najtrudniejszych zabrudzeń wykorzystuje się głowice wolnoobrotowe – mała prędkość obrotowa sprawia, że strumienie działają z maksymalną efektywnością.

Do produkcji głowic wykorzystuje się materiały odporne na korozję, a ich konstrukcja jest zaprojektowana w taki sposób, aby były trwałe, zachowywały dużą szczelność i długą żywotność.

Niektóre modele myjących głowic obrotowych są wykonane z PTFE – wskazanego przez FDA materiału możliwego do wykorzystywania w przemyśle spożywczym. Z tego samego materiału są również wykonane głowice UBB dostępne w naszej ofercie. Model ten został specjalnie zaprojektowany do zastosowań, w których może wystąpić kontakt z chemicznie silnymi czynnikami oraz gdy należy wykluczyć zanieczyszczenie produktu, który ma być dalej używany. Głowice przeznaczone do pracy w wymagającym środowisku są precyzyjnie obrabiane, gratowane, czyszczone i polerowane do określonego stopnia chropowatości, aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia spowodowanego rozwojem gromadzących się bakterii.

Głowice myjące obrotowe – zastosowanie

Głowice myjące obrotowe znajdują powszechne zastosowanie w procesach mycia, płukania i czyszczenia różnego rodzaju otwartych i zamkniętych zbiorników przemysłowych. W zależności od konstrukcji oraz materiałów użytych podczas produkcji głowice mogą być stosowane także do procesów mycia w branży chemicznej, farmaceutycznej czy spożywczej.

Oferta myjących głowic obrotowych od sprawdzonego producenta

Oferujemy wysokiej klasy głowice myjące obrotowe przeznaczone do zastosowań przemysłowych. Starannie zaprojektowana konstrukcja oraz wytrzymałe materiały gwarantują doskonałą wydajność i szczelność instalacji.

Szukasz głowic myjących? Zapoznaj się z bogatym asortymentem dostępnym na naszej stronie i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!