Filtry do wody siatkowe

Siatkowe filtry do wody chronią końcówki dysz przed zapychaniem i zniszczeniem. Stosowane są w instalacjach celem zachowania ich wysokiej wydajności. Przeznaczone są do pracy pod niskim i wysokim ciśnieniem. Niewielka cena w pełni rekompensuje sprawne działanie instalacji natryskowych opartych na wodzie. W ofercie Spraylabee znajduje się kilka rodzajów siatkowych filtrów do wody. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • filtry siatkowe kapeluszowe;
  • filtry kołnierzowe;
  • filtry gwintowane;
  • filtry z zaworem sterującym;
  • filtry plastikowe;
  • filtry mosiężne;
  • filtry do wysokich przepływów;
  • filtry typu “Y”.

Filtry siatkowe kapeluszowe

Filtry siatkowe kapeluszowe stosuje się wewnątrz instalacji natryskowej. Chronią dysze przed szybkim zużyciem się i zapychaniem. Charakteryzują się łatwym montażem. Mocowane są w bezpośrednim sąsiedztwie dyszy w gwintowanym nyplu. Z drugiej strony blokowane są nakrętką. Siatkowe filtry w kształcie kapelusza polecane są do instalacji z niskim przepływem. Zwiększają ich wydajność w czasie.

Filtry kołnierzowe

Filtry kołnierzowe wewnętrzne charakteryzują się większą powierzchnią filtracji. Zapobiegają kapaniu. Chronią dysze przed zapychaniem. Tu także charakterystyczna jest prostota ich montażu. Siatkowe filtry kołnierzowe umieszcza się wewnątrz nypla z nakrętką wraz z dyszą. Ich wydajność jest znacznie dłuższa w instalacjach z niskim przepływem. Jest łatwy w czyszczeniu.

Filtry gwintowane

Filtry gwintowane dedykowane są dla dysz płaskostrumieniowych z mocowaniem 1/4 cala oraz pustostożkowych. Chronią ich końcówki, w wyniku czego instalacja działa bezawaryjnie w dłuższym czasie. Charakteryzują się dużą wydajnością filtracyjną. Łatwy jest także ich montaż. Mocowane są bowiem w korpusach dysz. Filtry gwintowane przeznaczone są do instalacji natryskowych z niskim przepływem. Zwiększa to ich wydajność i trwałość.

Filtry z zaworem sterującym

Filtry z zaworem sterującym montowane są wewnątrz instalacji. Przeznaczone są do dysz kołnierzowych. Ich cechą charakterystyczną jest wbudowany zawór kulowy. Zapobiega on kapaniu cieczy po wstrzymaniu jej rozpylania. Montaż filtrów z zaworem sterującym nie przysparza problemów. Mocowane są bezpośrednio przy dyszy rozpylającej w gwintowanym nyplu. Blokowany jest z drugiej strony nakrętką przytrzymującą dyszę. Filtr z zaworem kulowym stosuje się do instalacji z niskim przepływem.

Filtry z plastikowym korpusem

Filtry z plastikowym korpusem to popularne rozwiązanie. Wynika to z uniwersalności zastosowania. Nie bez znaczenia jest także szybka możliwość ich czyszczenia, czy wymiany wkładu filtrującego. Gwarantują przepływ na poziomie 250 litrów cieczy w ciągu minuty. Ciśnienie pracy może sięgać tu 15 bar. Uniwersalność zastosowania filtry z korpusem plastikowym zawdzięczają 5 rozmiarom przyłączy. Są ponadto wydajne, a ich czas eksploatacji jest znacznie dłuższy niż filtrów wewnętrznych.

Filtry mosiężne

Filtry mosiężne dedykowane są do niewielkich instalacji rozpylających. Charakteryzują się prostotą czyszczenia i serwisu. Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się bowiem przez otwarcie zaworu na spodzie mosiężnego filtra. Urządzenie wyposażone jest w manometr. Można dzięki temu kontrolować spadek ciśnienia cieczy podczas zapychania się instalacji.

Filtry do wysokich przepływów

Filtry do wysokich przepływów gwarantują znakomitą wydajność pracy w trudnych warunkach roboczych. Są proste w obsłudze i konserwacji. Ich zaletą jest wysoka uniwersalność. Filtry do wysokich przepływów mają bowiem zróżnicowane rozmiary przyłączy. Możliwe jest połączenie ich z zaworem kulowym. Dzięki temu oczyszczenie zaworu wysokiego przepływu staje się szybkie i banalnie wręcz proste. Urządzenie przeznaczone jest do filtrowania cieczy w instalacjach do 40 bar.

Filtr typu “Y”

Filtr typu “Y” jest niezwykle popularny. Jego szerokie zastosowanie wynika z prostoty montażu i obsługi. Nadaje się do niemal każdej instalacji z dyszami rozpylającymi. Jest niezwykle prosty w czyszczeniu. Jego wymiana nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności ani narzędzi. Stosowany jest w instalacjach o temperaturze roboczej do 40 stopni Celsjusza. Maksymalne ciśnienie pracy to 10 bar.