Dysze pustostożkowe

Dysze pustostożkowe to dysze wodne wytwarzające strumień cieczy w kształcie stożka rozpylającego krople cieczy na zewnętrznej części. Elementy armatury znajdują zastosowanie przede wszystkim w licznych procesach przemysłowych oraz w instalacjach przeciwpożarowych.

Czym są dysze pustostożkowe?

Dysze pustostożkowe to elementy armatury przemysłowej przeznaczone do podawania cieczy. Kierunek lub sposób wypływu wody z układu jest uzależniony od budowy urządzenia. W przypadku dysz pustostożkowych wypływająca ciecz zostaje rozprowadzona po zewnętrznej części elementu, podczas gdy część wewnętrzna pozostaje nieobjęta strumieniem. Ważną zaletą tych rozwiązań jest duża odporność na zatykanie.

W naszej ofercie znajdują się liczne modele dysz pustostożkowych w różnych wariantach przydatnych podczas realizacji procesów przemysłowych. Dysze RF i RO zostały natomiast zaprojektowane specjalnie z myślą o instalacjach przeciwpożarowych. Doskonale rozpylają wodę, a odchylony strumień zapewnia szeroki natrysk niezbędny do szybkiego gaszenia ognia. Ponadto wszystkie dysze RO mają certyfikat zgodności z przepisami przeciwpożarowymi obowiązującymi w krajach Unii Europejskiej.

Dysze pustostożkowe – zastosowanie

Przemysłowe dysze pustostożkowe znajdują powszechne zastosowanie w procesach związanych z myciem, czyszczeniem czy nawilżaniem. Stosuje się je między innymi do mycia części i wstępnej obróbki powierzchni przed lakierowaniem, mycia zbiorników wnętrza rur, czyszczenia filtrów, chłodzenia gazów i produktów w wysokiej temperaturze, chłodzenia kabli i rur z tworzywa. Są także wykorzystywane w procesach odsiarczania i denitracji, podczas malowania rur czy odpylania. Specjalne modele dysz natryskowych są także przeznaczone do systemów przeciwpożarowych.

Oferta dysz pustostożkowych od sprawdzonego producenta

Specjalizujemy się w dystrybucji niezawodnych dysz pustostożkowych od zaufanych producentów. Wszystkie produkty zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami. Wykorzystanie do produkcji wytrzymałych oraz odpornych na korozję materiałów gwarantuje długą żywotność i bezawaryjną pracę elementów. Dysze dostępne w naszej ofercie obejmują wiele wariantów i mogą być stosowane w różnych gałęziach branży przemysłowej. Szczegółowe dane dotyczące każdego modelu znajdują się w zakładce produktu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami, a chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Szukasz wysokiej klasy dysz pustostożkowych do wydajnych instalacji? Już teraz zapoznaj się z ofertą dostępną na naszej stronie!