Dysze pełnostożkowe

Dysze pełnostożkowe to jeden z rodzajów dysz wodnych stosowanych w procesach przemysłowych takich jak płukanie, czyszczenie, chłodzenie oraz wielu innych. Elementy armatury są przeznaczone do rozprowadzania wody w sposób uzależniony od ich budowy.

Dysze pełnostożkowe – co to takiego?

Wodne dysze pełnostożkowe umożliwiają sterowanie sposobem wypływu cieczy z instalacji pod kątem prędkości, kształtu oraz koncentracji jej strumienia. Wytwarzają strumień wody o kształcie stożka całkowicie objętego kroplami wody.

W naszej ofercie znajdują się liczne rodzaje dysz pełnostożkowych przeznaczonych do wielu zastosowań przemysłowych. W zależności od typu mogą być wykorzystywane zarówno do małych, jak i większych przepływów. Produkty są zróżnicowane pod kątem stopnia natrysku oraz przekrojów, a także liczby dysz znajdujących się w jednym elemencie. Kąt natrysku w pojedynczych dyszach wynosi przeważnie 60, 70, 90 lub 120 stopni. Przemysłowe dysze kumulacyjne stosowane przede wszystkim w instalacjach przeciwpożarowych charakteryzują się natomiast szerszym zakresem natrysku wynoszącym 200 lub 360 stopni. Szczegółowe informacje dotyczące parametrów dla dostępnych wariantów dysz pełnostożkowych są dostępne w zakładce każdego produktu.

Gdzie stosuje się dysze pełnostożkowe?

Dysze pełnostożkowe znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je w przeważnie w instalacjach myjących oraz chłodzących, przede wszystkim do oczyszczania pyłów w kopalniach i elektrowniach węglowych, odsalania wody morskiej, rozpylania środków chemicznych, mycia kruszywa i części pojazdów, czyszczenia powierzchni przed lakierowaniem, chłodzenia koksu i gazów, oczyszczania spalin, chłodzenia w systemach ciągłego odlewania spalin, a także jako rozpylacze w instalacjach przeciwpożarowych.

Wysokiej klasy dysze pełnostożkowe od sprawdzonego producenta

Oferujemy wysokiej jakości dysze pełnostożkowe zaufanych producentów. Produkty mogą być stosowane w licznych procesach przemysłowych. Wszystkie dysze wykonano z odpornych na korozję i wytrzymałych materiałów. Starannie zaprojektowana konstrukcja zapewnia ochronę przed rozszczelnieniem pod wpływem cieczy przepływającej pod wysokim ciśnieniem.

Szukasz sprawdzonych dysz pełnostożkowych? W naszej ofercie znajdziesz różne modele, warianty oraz rozmiary produktów. Stwórz bezpieczną i wydajną instalację, wybierając armaturę przemysłową sprawdzonych producentów. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości!