Dysze kulowe

Dysze kulowe – informacje

Dysze kulowe nadają się do wielu zastosowań. Umożliwiają one szybką i łatwą regulację kierunku strumienia. Zapewniają maksymalnie 60-stopniowy kąt natrysku. To jeden z najwygodniejszych wyborów w instalacjach obróbki powierzchniowej. Są łatwe w montażu. Dysze kulowe mocowane są na rury za pomocą dedykowanych zapinek lub obejm. Blokowane są nakrętką z wytrzymałego tworzywa. Mogą być także montowane z szybkozłączem.

Wśród dyszy kulowych w ofercie Spraylabee dostępne są:

  • dysze płaskostrumieniowe;
  • dysze pustostożkowe.

Dysze kulowe płaskostrumieniowe HGQ

Dysze kulowe płaskostożkowe HGQ wykonane są z tworzywa sztucznego. Dodatkiem do niego jest talk lub włókno szklane. Zapewnia to stabilność działania w wysokich temperaturach. Są też odporne na działanie chemikaliów. Kulowe dysze płaskostrumieniowe charakteryzują się 60-stopniowym katem natrysku. Produkowane są one dla różnych przepływów natryskiwanej cieczy. Dla ułatwienia oznaczone są one różnymi kolorami, z jakich je wykonano.

Dysze kulowe pustostożkowe RGN

Pustostożkowe dysze kulowe RGN zapewniają kąt natrysku 50°. Charakteryzują się szerokim zakresem natężeń przepływu. Tu także przyjęto oznaczenia w formie kolorów. Wytwarzane są z wysokiej jakości tworzywa PP z zawartością talku lub włókna szklanego. Zapewnia to możliwość pracy w wysokich temperaturach. Dzięki składowi mieszanki, z której powstają są też odporne na chemikalia.

Dysze kulowe w ofercie Spraylabee

Dysze kulowe charakteryzują się różnym stopniem przepływu cieczy. To czyni je uniwersalnymi w procesach obróbki powierzchniowej. Nie wiesz, który typ dyszy jest optymalny do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani pracownicy z chęcią udzielą niezbędnych w tym zakresie informacji. Dopasują typ dyszy kulowej do specyfiki produkcji i potrzeb. Zachęcamy do kontaktu i zakupów.