Dysze eżektorowe

Dysze eżektorowe jako akcesorium

Dysze eżektorowe, pełniące rolę rozpylacza, służą do rozpylania wszelkiego rodzaju cieczy i roztworów. Rozpylacz eżektorowy, jakim jest dysza eżektorowa, jest idealny do rozpylania mieszanin w postaci ciekłej i gazowej. Wykorzystywane jest przy tym zjawisko eżekcji. Polega na zasysaniu powietrza przez boczne otwory dyszy. W następnej kolejności mieszane jest ono z rozpylaną cieczą. Powstają dzięki temu krople o większej średnicy. Rozpadają się na mniejsze w momencie zetknięcia się z natryskiwaną powierzchnią.

Dysze eżektorowe stosowane są w przemyśle galwanotechnicznym. Wyposażone w nie są także linie lakiernicze w przemyśle motoryzacyjnym. Zapewniają oszczędność energii i dużą skuteczność mieszania płynów. Przeznaczone są do mieszania dużych objętości cieczy. Montowane są na dnie zbiornika. Rozpylają mieszaninę i roztwory pod ciśnieniem. Podciśnienie, które powstaje podczas procesu z użyciem dyszy eżektorowej jako rozpylacza, umożliwia rozpylenie czterokrotnie większej ilości cieczy. Dysze eżektorowe z powodzeniem wykorzystywane są także w rolnictwie. Głównie przy opryskach i nawadnianiu. Swoją popularność zawdzięczają dobremu napowietrzeniu i dużych kroplach rozpylanych roztworów. Dysze eżektorowe są łatwe w konserwacji. Są ponadto trwałe i odporne na korozję. Zawdzięczają to solidnej budowie i wytrzymałym materiałom wykorzystywanym do ich produkcji. Wytwarzane są bowiem ze stali nierdzewnej i włókna szklanego. Ich zaletą jest także możliwość precyzyjnego ustawienia kąta natrysku i wielkości kropli. Stosowane są w instalacjach o niższym ciśnieniu roboczym, do 5 bar. Maksymalna temperatura cieczy to 80 stopni Celsjusza.

Dysze eżektorowe dwustrumieniowe

Dysze eżektorowe dwustrumieniowe, zwane także końcówkami eżektorowymi, są kluczowymi elementami w procesie rozpylania. Ich konstrukcja pozwala na efektywne rozprowadzanie substancji chemicznych lub płynów, zarówno w przemyśle, jak i w rolnictwie. Dzięki dwustrumieniowej konstrukcji, dysze eżektorowe mogą równocześnie dostarczać dwie różne substancje do obrabianego obszaru, co zwiększa efektywność i skuteczność aplikacji. Ponadto, możliwość regulacji strumienia oraz kąta rozpylania pozwala na precyzyjne dostosowanie procesu do konkretnych potrzeb i warunków aplikacyjnych. W związku z tym dysze eżektorowe dwustrumieniowe stanowią niezwykle ważny element wyposażenia w wielu gałęziach przemysłu, gdzie precyzja i kontrola rozpylania mają kluczowe znaczenie. Ich wysoka jakość wykonania oraz niezawodność sprawiają, że są one często wybierane przez profesjonalistów, poszukujących sprawdzonego rozwiązania do zastosowań przemysłowych.

Dysze eżektorowe w ofercie Spraylabee

Potrzebujesz więcej informacji na temat dysz eżektorowych z naszej oferty? Zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi pracownikami. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące tego zagadnienia. Dopasują odpowiedni rodzaj eduktora do wymagań. Wspomogą wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do kontaktu i zakupów!