Dysze atomizujące

Dysze atomizujące tworzą delikatną mgiełkę rozpylanej cieczy. Umożliwiają ściśle kontrolowany, delikatny opar wymagany w wielu operacjach technologicznych. Rozbijają nanoszoną na powierzchnię ciecz mieszając ją z gazem pod wysokim ciśnieniem.

Rodzaje dysz atomizujących

W dyszach atomizujących ciecz jest rozbijana na mikroskopijne krople. Dzieje się tak w wyniku oddziaływania powietrza pod ciśnieniem na rozpylany płyn. Zamiast powietrza możliwe jest użycie innego gazu. Jego uderzenie powoduje, że ciecz rozpada się na drobną mgiełkę. Energia potrzebna do atomizacji nie zależy od ciśnienia płynu. Dzięki temu możliwe jest wytwarzanie kropelek przy niskim ciśnieniu płynu. To zaś pozwala na dostarczanie drobnych sprayów o niedużej objętości. Dysze atomizujące to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest kontrola wilgotności. Ich budowa pozwala rozróżnić je na:

  • Atomizujące dysze rozpylające z pełnym stożkiem — stosowane są podczas procesów wymagających okrągłego strumienia aerozolu. Idealnie nadają się także do tworzenia natrysku o dużym zasięgu. Nadają się doskonale do bezpośredniego nawilżania powietrza.
  • Płaskie dysze atomizujące — wytwarzają płaski strumień z bardzo drobnymi kroplami. Kąt natrysku sięga 80°. Nadają się do zastosowań wymagających mikroskopijnych kropelek i szerokiego strumienia.

Dysze atomizujące – zastosowanie

Płaskie dysze atomizujące są odpowiednie do chłodzenia, czy nawilżania produktu. Mogą służyć do zraszania taśmy produkcyjnej. Doskonale nadają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest szerokie pokrycie liniowe. Służą do wtrysku płynu do wewnętrznych części rury i innych formatek. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Powszechnie używa się ich w produkcji farmaceutycznej i spożywczej. Przydatne są wszędzie tam, gdzie wymagane jest nawilżanie i chłodzenie. Idealnie nadają się do zabezpieczania i smarowania elementów środkami antykorozyjnymi. Dysze atomizujące powszechne są również w:

  • przemyśle papierniczym – nadają wilgotności masie celulozowej;
  • produkcji tworzyw sztucznych — do natryskiwania środka elektrostatycznego, czy powlekania folii;
  • przemyśle hutniczym – do chłodzenia wyrobów;
  • produkcji tekstyliów — do zwilżania tkanin i przędzy;
  • nawilżaniu, dezynfekcji oraz kontroli zapylenia.

Oferta dysz atomizujących od producenta

Proponujemy szeroką ofertę wysokiej jakości dysz atomizujących od przodującego na świecie producenta. Zostały one wykonane z wytrzymałych materiałów. Charakteryzują się wysoką odpornością na korozję. Są także odporne na uszkodzenia mechaniczne spowodowane ciśnieniem wody i gazu. Oferujemy w sprzedaży niezawodne dysze znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Sprawdź naszą ofertę i wybierz dysze niezbędne dla własnych potrzeb. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami! Doradzimy optymalny produkt do oczekiwań.