Akcesoria i złącza

Akcesoria i złącza do instalacji są niezbędne do prawidłowego ich działania. To wszelkiego rodzaju nakrętki i nyple. Konieczne są do odpowiedniego mocowania dysz kulowych. Wśród najważniejszych akcesoriów znajdują się:

  • nakrętki metalowe i plastikowe;
  • nyple metalowe i plastikowe;
  • zaślepki rur instalacyjnych.

Nakrętki do instalacji rozpylających

Nakrętki stosowne są do blokowania w nyplach różnego rodzaju dysz. Wykonane są ze stali nierdzewnej, mosiądzu lub PP z domieszką włókna szklanego. Ułatwiają serwis instalacji. Nakrętki wykonane z plastiku gwarantują odporność na chemikalia i stabilność w wysokich temperaturach.

Nyple metalowe i plastikowe

Nyple metalowe standardowe i w kształcie jaskółczego ogona wymagają spawania. Mocuje się je w ten sposób do instalacji rozprowadzającej rozpylaną ciecz. Bo zamontowaniu dyszy blokowane są metalowymi lub mosiężnymi nakrętkami. Konstrukcja pozwala utrzymać stałe położenia, jak również skrócić czas korekcji strumieni i czyszczenia dysz. W ofercie Spraylabee dostępne są także nyple przegubowe z gwintem. Umożliwiają wygodny montaż dysz kulowych w instalacjach obrotowych. Wytrzymałe i trwałe, doskonałe do pracy w wysokich temperaturach. Wykonane z PP i włókna szklanego.

Zaślepka do rur w instalacjach rozpylających

Stosowane do zamykania końcówek rur natryskowych. Wykonane z trwałego i odpornego na chemikalia i temperatury materiału. To PP i włókno szklane. Powszechnie stosowane w różnego rodzaju systemach natryskowych.